توسط سردبیر در
0

تغییر اندازه فونت:

کمیته انتشارات بنیاد پاک

مقدمه: سه اعتصاب معادن چادرملو اردکان در سال 1392 از مهمترین اعتصاب های کارگری سال های اخیر اند، نویدبخش و غرور آفرین. نویدبخش نسل جدیدی از رهبران کارگری اند که حتی از همین قانون کار فعلی بیشترین بهره را می برند و در نبود قانونِ سندیکا ، انجمن صنفی می سازند. غرورآفرین اند چرا که توده کارگران باوجود هجوم تهدیدها رهبرانِ خود را رها نکردند و در مقابل دستگیری های گسترده مرعوب نشدند. بازخوانی این تجربهِ امید و پایداری درس های زیادی برای طبقه کارگر دارد. مجموعه سرگذشت و روزشمار این سه اعتصاب را تقدیم کارگران می کنیم که برگرفته از اخبار خلاصه و ویرایش شدهِ خبرگزاری ایلنا است.

22 مهر 1392

اعلام افزایش سرمایه گذاری در معدن چادرملو از طرف شرکت فرابورس

رسول سعدی عضو هیات مدیره فرابورس از آمادگی بازار سرمایه برای افزایش سرمایه گذاری در بخش معدن خبر داد و گفت: شركت‌های فعال در بازار سرمایه، علاقمند به تامین سرمایه طرح های معدنی و صنایع معدنی هستند.

وی گفت: تعدادی از شركت‌های سرمایه‌گذاری در بورس، ‌تامین سرمایه طرح‌های معادنی همچون چادرملو و گل گهر را برعهده داشته‌اند این در حالی‌است كه هم اكنون شركت‌های متعدد تامین سرمایه، علاقمند به ورود به این حوزه شده‌اند.

6 آبان 1392

نائب رییس خانه معدن بر لزوم تعیین تكلیف معادن چادرملو و گل گهر تاكید می کند.

محمد رضا بهرامن، نایب رییس خانه معدن در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینكه امروز توان بخش خصوصی به حدی است که می‌تواند در سرمایه‌گذاری‌های معدنی جایگزین دولت باشد، اظهار داشت: دولت باید تنها به‌عنوان ناظر در بخش معدن فعالیت داشته باشد و بخش خصوصی نیز با فراگیری آموزش‌های به روز در بخش معدن حضوری جدی داشته باشد، باید بتوان کنسرسیوم‌هایی تعریف کرد تا وارد فعالیت‌های بزرگ معدنی شوند و دلال بازی را در این بخش محدود كرد.

بهرامن ادامه داد: امروز متأسفانه معادن چادرملو و گل گهر بلاتکیف هستند و نمی‌توانند برنامه‌ریزی دراز مدتی برای خود داشته باشند؛ باید دید که دولت تاکجا در این معادن دخل و تصرف خواهد داشت آیا می‌خواهد این معادن راواگذار کند و به‌عنوان ناظر در آنها در آینده مشارکت داشته باشد یا برنامه دیگری دارد.

وی تصریح كرد: اگر تکالیف این معادن مشخص شود و براساس فرمولی خاص در اختیارشان قرار گیرد بهتر می‌توانند در آینده برنامه‌ریزی کنند.

6 آذر 1392

اعتصاب اول:

کارگران اعتصاب می کنند اما همان روز با وعده کارفرمایان به اعتصاب خود پایان می دهند.

حدود ۸۰۰ نفر از کارگران معدن «چادرملو» در اردکان در اعتراض به دستمزدهای ناعادلانه و همچنین اخراج رئیس نهاد کارگری این معدن بیش از یک ساعت دست از کار کشیده و تجمع کردند.

پس از حضور کارفرما در جمع کارگران متحصن و طرح وعده‌هایی برای حل مشکلات صنفی کارگران، این اعتراض صنفی به طور موقت خاتمه یافت.

کارگران معترض معتقدند که اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای افزایش 10 درصدی حقوق کارگران با تلاش آقای «حسنی‌نژاد» دبیر انجمن صنفی کارگران چادرملو در حال پی‌گیری بوده است.

آنان اعلام کرده‌اند که «این پی گیری‌ها موجب شد رئیس انجمن صنفی که کاملا به قوانین آشنا و مورد حمایت کارگران است، از معدن اخراج شود.»

مسوول حراست فرمانداری اردکان در گفتگو با خبرگزاری رسمی دولت، درباره دلایل اعتراض کارگران گفت: «سه نفر که در این کارخانه باعث اغتشاش و بی‌نظمی می‌شدند به صورت قانونی و با توافق اداره کار اخراج شده بودند و دلیل اعتراض کارگران نیز همین بود و آن‌ها خواستار بازگشت افراد اخراجی بودند.»

«محمدرضا دهستانی» مسوول حراست فرمانداری اردکان به ایرنا گفت: این مورد دلیل قانع کننده‌ای نیست که کارگران دست به اعتصاب بزنند.

7 آذر 1386

دلایل اعتصاب توسط نمایندگان کارگران برای رسانه ها توضیح داده می شود.

«مسلم غنی‌زاده» نماینده کارگران در انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس اعلام کرد که جلسه شورای تامین شهرستان اردکان روز شنبه برای بررسی خواسته‌های صنفی این کارگران تشکیل خواهد شد. وی به ایلنا گفت: نزدیک به ۱۴۰۰ کارگری که به واسطه استخدام در این شرکت پیمانکاری در معدن چادرملو کار می‌کنند منتظر نتیجه این جلسه هستند.

وی با بیان اینکه این اعتصاب در ‌‌نهایت با تصمیم انجمن صنفی متوقف شد، گفت: در حال حاضر بازگشت به کار همکار تازه اخراج شده نیز به جمع مطالبات صنفی کارگران اضافه شده است.

وی بابیان اینکه کارگران آسفالت طوس تنها خواهان توجه مسئولان به خواسته‌های صنفی خود هستند، گفت: بی‌توجهی مسئولان و عدم پیگیری خواسته‌های صنفی آن‌ها می‌تواند باعث از سرگرفته شدن اعتراضات صنفی در این واحد تولیدی شود.

«حسین جناحی» رئیس انجمن صنفی کارگران پیرامون خواسته‌های صنفی ۱۴۰۰ کارگر عضو این تشکل صنفی به ایلنا گفت: “هرچند کارفرمایان معدن با درخواست کارگران مبنی افزایش حق مرخصی قانونی تا سقف ۱۰ روز در ماه (بدلیل کار معدنی) موافقت کردند، اما خواسته دیگر کارگران مبنی بر بازبینی در طرح طبقه بندی مشاغل پذیرفته نشده است.”

این مقام صنفی افزود: در حال حاضر دریافتی ماهانه کارگران معدن با احتساب پاداش افزایش تولیدی تا سقف بیش از یک میلیون تومان برآورد می‌‌شود و این درحالی است که کارفرما در محاسبه حق بیمه کارگران مزایای مربوط به این پاداش را لحاظ نمی‌کند.

جناحی بابیان اینکه به دلیل همین شیوه محاسبه، حق بیمه این کارگران برمنبای حقوق ۵۰۰- ۶۰۰ هزار تومانی محاسبه و کسر می‌شود، گفت: طبق استعلامی که از سازمان تامین اجتماعی انجام شده است، این درخواست کارگران جنبه قانونی دارد.

وی یادآور شد: محاسبه حق بیمه‌ها برمبنای دستمزدهای حداقلی و غیر واقعی هرچند به کارگران شاغل آسیب چندانی وارد نمی‌کند اما این مسئله در درازمدت و به ویژه در دوران بازنشستگی و برقراری مستمری، باعث زیان کارگران بیمه شده و سازمان تامین اجتماعی خواهد شد.

وی افزود: برای تحقق این وعده انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس، ابتدا در شهریور ماه سال جاری با مدیریت مجتمع معدنی سنگ آهن چادرملو به توافقات شفاهی رسید.

وی بابیان اینکه پس از مدتی پیگری توافقات انجام شده به دلیل مکتوب نبودن با مشکلاتی مواجه شد، در ‌‌نهایت آبان ماه امسال این گفت‌وگو‌ها از سرگرفته شد.

جناحی بابیان اینکه در این سری از مذاکرات، مدیریت مجتمع سنگ آهن چادرملو حاضر شد تا از ۳۰ درصد پاداش تولید کارگران حق بیمه کسر کند، گفت: از آنجا که این مبلغ در دوران بازنشستگی تاثیر چندانی بر وضعیت کارگران ندارد، انجمن صنفی کارگران آسفالت طوس با این پیشنهاد موافقت نکرد.

جناحی اعلام می کند که دلیل اعتصاب عدم توجه به توافق میان انجمن صنفی و کارفرما بوده است.

واکنش امنیتی به اعتراضات صنفی

به گفته اعضای انجمن صنفی کارگران، تاکنون آقایان «ناصر شیخی»، «علی‌ همت چراغی» و «حسین جناحی» توسط نهادهای امنیتی استان یزد احضار شده‌اند.

به گفته اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارگران آسفالت طوس در جریان این احضار‌ها ضمن پرسش و پاسخ از آن‌ها خواسته شده است که با احتیاط بیشتری به فعالیت‌های صنفی خود ادامه دهند.

8 آذر 1392

مسئول حراست فرمانداری اردکان رهبران کارگران را متهم به اغتشاش و بی نظمی می کند.

محمد رضا دهستانی در مصاحبه با ایرنا مسوول حراست فرمانداری اردکان در گفتگو با خبرگزاری رسمی دولت، درباره دلایل اعتراض کارگران می گوید: «سه نفر که در این کارخانه باعث اغتشاش و بی‌نظمی می‌شدند به صورت قانونی و با توافق اداره کار اخراج شده بودند و دلیل اعتراض کارگران نیز همین بود و آن‌ها خواستار بازگشت افراد اخراجی بودند.»

«محمدرضا دهستانی» مسوول حراست فرمانداری اردکان به ایرنا می گوید: این مورد دلیل قانع کننده‌ای نیست که کارگران دست به اعتصاب بزنند.

9 آذر 1392

رییس انجمن صنفی کارگران چادرملو از مسئول حراست فرمانداری توضیح می خواهد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارگران آسفالت طوس (کارگران پیمانی معدن سنگ آهن چادرملو)، از مسئول حراست فرمانداری اردکان خواست تا در خصوص اتهاماتی که به تازگی متوجه سه تن از اعضای اصلی این نهاد صنفی شده است شد، پاسخ دهند.

10 آذر 1392

مطالبات کارگران معدن چادرملو به صورت ضمنی پذیرفته می شود.

رئیس انجمن صنفی کارگران آسفالت طوس (معدن چادرملو) «حسین جناحی» به ایلنا گفت: ۴ عضو انجمن صنفی کارگران آسفالت طوس ساعت ۹ امروز صبح (یکشنبه ۱۰ آذر ماه) با مسئولان نظارتی، اداره کار اردکان و نماینده اداره کار یزد جلسه داشتند و طبق قرار قبلی، خواسته‌های کارگران پیش از طرح در شورای تامین اردکان در این جلسه بررسی شد.

وی افزود: پیروی شرکت آسفالت طوس (پیمانکار) از طرح طبقه بندی مشاغل شرکت سنگ آهن چادرملو (پیمان دهنده) و لحاظ شدن پاداش تولید در محاسبه حق بیمه کارگران از دیگر مطالبات صنفی کارگران بود که در این جلسه مطرح شد.

وی تصریح کرد: “کارگران معتقدند طرح طبقه بندی مشاغل همانطور که در شرکت پیمان دهنده اجرا شده است، باید در شرکت پیمانکار هم اجرا شود و اجرای هر گونه طرح جدیدی تخلف از قانون است. مسئولان دولتی و نظارتی حاضر در این جلسه با تایید خواسته‌های بحق و قانونی کارگران، از طرح این خواسته‌ها در جلسه شورای تامین اردکان که مصوباتش الزام اجرایی دارد خبر دادند.”

وی با اشاره به اینکه جلسه شورای تامین اردکان ساعت ۹ فردا صبح (دوشنبه ۱۱ آذر ماه) برگزار می‌شود، ادامه داد: اعضای انجمن صنفی در شروع جلسه خواستار بازگشت به کار دبیر این نهاد صنفی شدند که بررسی این خواسته صنفی کارگران به وقت دیگری موکول شد.

12 آذر 92

نتیجه جلسه شورای تامین اردکان: با مطالبات صنفی کارگران موافقت شد.

رئیس انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (معدن چادرملو) ضمن اعلام خبر پذیرش مطالبات صنفی کارگران این شرکت پیمانی در جلسه شورای تامین اردکان، تاکید کرد صورتجلسه شورای تامین هنوز در اختیار اعضای انجمن صنفی قرار نگرفته است.

«حسین جناحی» در این باره به ایلنا گفت: صبح روز گذشته (دوشنبه ۱۱ آذر ماه) جلسه شورای تامین اردکان با حضور فرماندار، رئیس اداره اطلاعات، رئیس پلیس امنیت، رئیس اداره کار و رئیس تامین اجتماعی اردکان و رئیس اداره کار یزد، نمایندگان سپاه، مدیرعامل معدن چادرملو، مدیر عامل شرکت آسفالت طوس و ۴ نفر از اعضای انجمن صنفی تشکیل شد و مطالبات صنفی کارگران در این جلسه پذیرفته شد اما صورتجلسه هنوز در اختیار اعضای انجمن صنفی قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: پیروی شرکت آسفالت طوس (پیمانکار) از طرح طبقه بندی مشاغل شرکت سنگ آهن چادرملو (پیمان دهنده) و لحاظ پاداش تولید در محاسبه حق بیمه کارگران از مطالبات صنفی کارگران بود که بعد از طرح در این جلسه به ترتیب از سوی رئیس اداره کار و رئیس اداره تامین اجتماعی اردکان پذیرفته شد.

به گفته جناحی، رئیس اداره تامین اجتماعی اردکان برای لحاظ پاداش تولید در محاسبه حق بیمه کارگران ۳ ماه وقت خواست تا از دفا‌تر شرکت پیمانکاری آسفالت طوس بازرسی‌های لازم را انجام دهد.

رئیس انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (معدن چادرملو) در پایان افزود: بعد از طرح مساله بازگشت به کار «بهرام حسنی‌نژاد» دبیر انجمن صنفی ، مقرر شد وی روز پنج شنبه هفته جاری (۱۴ آذر ماه) برای حل این موضوع با فرماندار اردکان ملاقات کند.

15 آذر 92

اعتصاب دوم:

اعتصاب کارگران به دلیل عدم تغییر حکم اخراج نماینده صنفی شان

رئیس انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (مستقر در معدن چادرملو) «حسین جناحی» از اعتصاب بیش از ۲ هزار کارگر معدن چادرملو در واکنش به اخراج «بهرام حسنی‌نژاد» دبیر تشکل کارگری این شرکت پیمانکاری خبر می دهد.

«حسین جناحی» در این باره به ایلنا گفت: از ساعت ۷ صبح روز گذشته کارگران معدن چادرملو که عمدتا در بخش استخراج و بارگیری مشغول به کارند با بهره‌گیری از ماده ۱۴۲ قانون کار که حق کاهش عمدی تولید را برای کارگران به رسمیت شناخته است، در تمام شیفت‌ها دست از کار کشیده‌اند.

وی تصریح کرد: این اقدام صنفی در اعتراض به اخراج غیر قانونی دبیر انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس صورت گرفته و خواسته کارگران، صدور حکم بازگشت به کار آقای حسنی‌نژاد است.

جناحی با بیان اینکه این ملاقات فرماندار اردکان و حسنی‌نژاد ساعت ۳۰: ۷ صبح پنج شنبه هفته گذشته صورت گرفته است، افزود: فرماندار اردکان در ابتدای جلسه از اقای حسنی‌نژاد خواسته است سوابق کاری‌اش در معدن را تشریح کند و در ‌‌نهایت تاکید کرده است شورای تامین اردکان در خصوص حکم بازگشت به کار وی تصمیم گیری می کند. فرماندار تاکید کرده است شورای تأمین «مصلحت» را تشخیص می‌دهد و باید از هر حکمی که صادر می‌کند تمکین شود.

وی در ادامه بیان کرد: این در حالی است که حکم اخراج آقای حسنی نژاد بر خلاف ماده ۲۵ و ۲۷ قانون کار صادر شده است و ارتباطی با شورای تامین ندارد.

حسین جناحی با اشاره به ماده ۲۵ قانون کار که صراحت دارد «هیچ یک از طرفین (کارگر و کارفرما) به تنهایی حق فسخ قرارداد موقت را ندارند»، گفت: قرارداد آقای حسنی‌نژاد تا ۲۹ اسفند سال جاری اعتبار دارد و کارفرما نمی‌تواند به صورت یک جانبه این قرارداد را فسخ کند.

رئیس انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (معدن چادرملو) در پایان با اشاره به ماده ۲۷ قانون کار که اخراج کارگر را به نظر مثبت نهاد صنفی کارگاه مربوطه منوط کرده است، تصریح کرد: برای صدور حکم اخراج آقای حسنی‌نژاد از انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (که تنها نهاد صنفی این شرکت پیمانکاری است) نظرخواهی نشده است.

16 آذر 1392

اعتصاب دوم کماکان ادامه دارد و کارگران دست از کار کشیده اند.

17 آذر 1392

تدوام اعتصاب: مسئولان برای رسیدگی مهلت سه ماهه می خواهند.

«مسلم غنی‌زاده» عضو انجمن صنفی کارگران پیمانی آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) از ادامه اعتصاب کارگران معدن چادرملو خبر می دهد.

وی به ایلنا گفت: “در مورد درخواست کارگران مبنی بر کسر شدن حق بیمه از پاداش تولید، قرار است موضوع توسط اداره تامین اجتماعی بررسی بشود” و افزود: “مسئولان تامین اجتماعی وعده‌ داده‌اند که ظرف مهلتی سه ماهه با بازخوانی پرونده‌های شرکت آسفالت طوس امکان برآورده شدن مطالبه افزایش حق بیمه برای برخورداری از مستمری بیشتر در هنگام بازنشستگی را ارزیابی کنند.”

غنی‌زاده یادآور شد: پیش‌تر اداره تامین اجتماعی در پاسخ به استعلام کارگران اعلام کر‌ده بود که چنانچه پرداخت هرگونه پاداش بهره‌وری کارگران جنبه مستمر داشته باشد باید در محاسبه حق بیمه لحاظ شود.

وی در خصوص اصرار کارگران معدن چادرملو بر کسر شدن حق بیمه از پاداش ماهانه تولید، گفت: پاداش یاد شده بخش عمده درآمد ماهانه کارگران را تشکیل می‌دهد و کارگران می خواهند با این اقدام افزایش مستمری در دوران بازنشستگی خود را تضمین کنند.

غنی‌زاده درباره بازگشت به کار دبیر اخراجی انجمن صنفی کارگران گفت: در روزهای اخیر مسئولان ادارات کار یزد و اردکان با حضور در جمع کارگران و یا از طریق تماس با اعضای انجمن پیغام داده‌اند که موضوع را بصورت ویژه پیگیری خواهند کرد.

وی گفت: مسئولان ادارات کار یزد و اردکان همچنین از کارگران معترض خواسته‌اند که تا اتمام رسیدگی‌ها به اعتصاب پایان دهند که این درخواست مورد قبول کارگران معدن چادرملو قرار نمی گیرد.

اعلام همبستگی کارگران معادن بافق

جمعی از فعالان کارگری معادن شهرستان بافق در نامه‌ای به نماینده اردکان در مجلس، اعتراض صنفی همکاران‌شان در معدن چادرملو را ناشی از تحقیر و توهینی دانستند که کارفرما با اخراج نماینده صنفی‌ کارگران به آنان روا داشته است.

به گزارش ایلنا، فعالان کارگری معادن شهرستان بافق در نامه‌ خود به »محمدرضا تابش» آورده‌اند: آنچه باعث شد برای جنابعالی نامه بنویسیم این است که متوجه شدیم کارگران شریف اما مظلوم چادرملو پس از ماهها پیگیری خواسته های کارگری خود نه تنها به جوابی نرسیده اند بلکه در کمال تعجب دبیر محترم انجمن صنفی خود را که پیگیر این گونه مسائل کارگری بود نیز اخراج شده می بینند و ناگزیر شده اند به نشانه اعتراض تا بازگشت دبیر خود دست از کار بکشند… کارگران زمانی مجبور شدند دست از کار بکشند که بایستی به مسئولین می فهماندند که کارگران هم انسانند و طالب انسانیت و مستحق احترام و عدالت. [آنان] با اخراج دبیرشان به این نتیجه رسیده اند که تحقیر شده اند و در واقع به آنها توهین شده است. آیا درست است کارگرانی که در ان شرایط سخت، وسط بیابان مجبورند روزها و شبهای زیادی به دور از کانون گرم خانواده کارکنند تا چرخهای مملکت جمهوری اسلامی را بچرخانند، از کمترین حقوق کارگری خود بهرمند نباشند و مجبور شوند برای نداشتن امنیت شغلی(هراس از اخراج بی دلیل)، قراردادهای موقت، دستمزدهای بشدت زیر خط فقر و تورم و گرانی اعتراض نمایند؟

18 آذر 1392

پایان اعتصاب دوم

»علی همت‌چراغی «عضو انجمن صنفی کارگران به ایلنا گفت: امروز کارگران معدن چادرملو برای اثبات حسن نیت خود به طور موقت دور دوم اعتراضات صنفی خود را خاتمه دادند و به کار بازگشتند و امروز در اداره کل کار یزد جلسه ویژه‌ای برای رسیدگی به همه مشکلات و خواسته‌های صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس برگزار می شود.

چراغی با بیان اینکه در این جلسه نمایندگان کارگران، مدیریت شرکت آسفالت طوس، مسئولان ادارات کار یزد و اردکان و نماینده استانداری حضور‌ دارند، گفت: به همین دلیل کارگران معترض به نشانه حسن نیت، تصمیم گرفتند تا امروز به اعتراض خود پایان دهند وامیدواریم در جلسه امروز بتوانیم در خصوص بازگشت به کار آقای «بهرام حسنی‌نژاد» دبیر اخراجی انجمن صنفی، کسر شدن حق بیمه از پاداش افزایش تولید و سایر خواسته‌های صنفی کارگران مذاکره کنیم.

24 آذر 1392

استاندار یزد وعده می دهد: حقوق کارگران چادرملو پیگیری می شود.

سید محمد میر محمدی استاندار یزد در نخستین نشست خبری خود با رسانه ها با اشاره به برخی مباحث در خصوص اعتصاب کارگران چادرملو می گوید: آنجه که قوانین و مقررات حکم می کند را به کار می گیریم تا از حقوق کارگران دفاع کنیم.اداره کل کار وظیفه حمایت از حقوق کارگران را به عهده دارد و این مسئله در دست پیگیری است…باید توجه کرد ضمن این که از حقوق کارگران دفاع می کنیم باید از کار هم دفاع کنیم چرا که اگر کار نباشد، کارگری نخواهد بود.

وی همچنین خاطر نشان می کند: باید مراقب بهره برداری های سیاسی از این گونه اتفاقات باشیم.

اول دی 1392

رییس انجمن صنفی: سوم دی ماه به شکایت نماینده اخراجی کارگران رسیدگی می شود.

«حسین جناحی»، رئیس انجمن صنفی کارگران آسفالت طوس اعلام می کند که جلسه رسیدگی به شکایت نماینده اخراجی کارگران پیمانکار نیروی کار معدن چادرملو روز سوم دی ماه در هیأت تشخیص اداره کار شهرستان اردکان برگزار می شود و کارگران معدن چادرملو نسبت به نتایج این جلسه امیدوارند.

وی در خصوص سایر مطالبات کارگران معدن چادرملو از جمله خواسته «بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل»، گفت: دوشنبه هفته گذشته با انتخاب نماینده کارگران آسفالت طوس، کمیته ویژه بازبینی طرح طبقه بندی مشاغل فعالیت خود را آغاز کرد.

جناحی همچنین در مورد درخواست دیگر کارگران آسفالت طوس مبنی بر کسر شدن حق بیمه از پاداش تولید، گفت: در این مورد نیز قرار شده تا سازمان تامین اجتماعی ظرف مدت سه ماه اسناد شرکت آسفالت طوس را بررسی و نتیجه قطعی را اعلام کند.

3 دی 1392

بررسی پرونده اخراج نماینده کارگران چادرملو به بازرسان اداره کار سپرده می شود.

»محسن غنی‌زاده» عضو انجمن صنفی کارگران معدن سنگ آهن چادرملو گفت: با نظر هیات تشخیص اداره کار شهرستان اردکان، بازرسان این اداره پرونده اخراج دبیر این تشکل صنفی را بررسی خواهند کرد.

وی ادامه داد: این تصمیم در جلسه‌ای صبح امروز هیات تشخیص اداره کار شهرستان اردکان گرفته شد.در جلسه امروز مسئولان شرکت آسفالت طوس اعلام کرده‌اند اخراج آقای حسنی نژاد با نظر مدیریت مجتمع معدن سنگ آهن چادرملو صورت گرفته است و شرکت پیمانکاری در این اخراج نقشی نداشته‌ است.

وی ادامه داد: نماینده شرکت آسفالت طوس در این جلسه مدعی شد که طبق توافقی که در زمان انعقاد قرارداد همکاری میان مجتمع معدن سنگ آهن چادرملو با این شرکت پیمانکاری به عمل آمده است، مدیران آسفالت طوس در خصوص فسخ قرارداد و اخراج کارگران به تشخیص مدیریت مجتمع چادرملو عمل خواهند کرد.

غنی‌زاده بایادآوری اینکه قرارداد استخدامی آقای بهرام حسنی نژاد با شرکت آسفالت طوس تا آخر سال جاری دارای اعتبار است، افزود: طبق قانون نمی‌توان بدون علت پیش از اتمام مهلت قرارداد با کارگری تسویه حساب نهایی کرد.

28 دی 1392

سرنوشت پرونده اخراج نماینده کارگران «چادرملو» دوشنبه مشخص می‌شود.

»محسن غنی‌زاده» عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار معدن سنگ آهن چادرملو) گفت:حکم هیات تشخیص اداره کار اردکان در خصوص پرونده اخراج »بهرام حسنی‌نژاد»، دبیر انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس در تاریخ ۳۰ دی ماه صادر می‌شود.

وی ادامه داد: کارفرما در شکایت خود از آقای حسنی‌نژاد با بیان مواردی همچون بر هم زدن نظم کارگاه، اتهاماتی را در ۲۰ مورد متوجه آقای حسنی‌نژاد دانسته که کذب هستند.

به گفته وی حسنی‌نژاد در جلسه هیات تشخیص اداره کار اردکان دفاعیات خودش را ارائه داده و منتظر صدور حکم این مرجع قانونی است.

8 بهمن 1392

اعتصاب سوم:

کارگران معدن چادرملو در اعتراض به اخراج حسنی نژاد اعتصاب می کنند.

»حسین جنائی» رئیس انجمن صنفی کارگران از اعتصاب «بیش از ۲ هزار نفر» از کارگران در واکنش به حکم اخراج نماینده صنفی شان «بهرام حسنی نژاد» خبر می دهد و و با اشاره به ماده 142 قانون کار، اعتراض کارگران را که به توقف تولید منجر شده است، قانونی می خواند.

وی ادامه داد: هیات تشخیص اداره کار اردکان آقای حسنی نژاد را به دلیل تحریک کارگران به اعتصاب و بی نظمی اخراج کرده است، در حالی که تصمیمات کارفرما و پیمانکار (شرکت سنگ آهن چادرملو و شرکت آسفالت طوس) عامل اصلی خشم کارگران بوده است.

این فعال صنفی افزود: به نظر می رسد بازرسان اداره کار در تحقیقات شان از مجتمع سنگ آهن چادرملو ، تنها به حرف های کارفرما و پیمانکار استناد کرده اند و نظرات کارگران از کمترین اهمیتی برای شان برخوردار نبوده است.

جنائی در پایان با اشاره به ماده ۲۷ قانون کار که اخراج کارگر را به نظر مثبت نهاد صنفی کارگاه مربوطه منوط کرده است، تصریح کرد: برای صدور حکم اخراج آقای حسنی‌نژاد از انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (که تنها نهاد صنفی این شرکت پیمانکاری است) نظرخواهی نشده است.

9 بهمن 1392

اعتصاب علی رغم وعده ها و تهدید ها ادامه دارد.

دستگیری گسترده رهبران کارگری: بیش از ۲۰ کارگر معدن چادرملو با شكایت كارفرما بازداشت می شوند.

»احمد کمالی» فرماندار اردکان اعلام می کند که احضار و بازداشت بیش از ۲۰ کارگر معدن چادرملو با شکایت کارفرما صورت گرفته است. وی با انتقاد از اعتصاب کارگران معدن چادرملو به ایلنا گفت: مدیرعامل مجتمع سنگ آهن چادرملو از طریق قوه قضاییه علیه تعدادی از کارگران شکایت کرده که این کارگران چهارشنبه ۹ بهمن ماه توسط پلیس امنیت احضار و سپس بازداشت شدند.

وی ادامه داد: “تحریک کارگران به اعتصاب توسط عده محدودی صورت می‌گیرد که نمی‌دانم چه سودی از اقدامات خود می‌برند. این در حالی است که حقوق کارگران معدن چادرملو از حقوق بسیاری از مسئولان دولتی بیشتر است. تا زمانی که مراجع قانونی برای رسیدگی به اعتراضات کارگران وجود دارند، تحریک کارگران به اعتصاب شیوه درستی برای بیان اعتراض نیست.”

وی افزود: “رفع مشکلات کارگران معدن چادرملو در اولویت کاری فرمانداری قرار دارد ولی حرکت آن‌ها در ریل غیرقانونی نه به سود خودشان است و نه به سود کشور. بهتر است از مجرای قانونی عمل کنند و دولت هم حامی آن‌ها خواهد بود. ۵ مصوبه از ۶ مصوبه اخیر شورای تامین شهرستان اردکان به کارگران معدن چادرملو اختصاص داشته است و بیانگر توجه ویژه مسئولان دولت به مطالبات آنهاست.”

این مقام دولتی در خصوص تایید حکم اخراج «بهرام حسنی‌نژاد» دبیر انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار معدن چادرملو) توسط هیات تشخیص اداره کار اردکان، گفت: “آقای حسنی‌نژاد در اعتراض به حکم اخراجش توسط کارفرما به اداره کار اردکان شکایت کرده که این نهاد دولتی اخراج او را تایید کرده است. وی می‌تواند از نهادهای بالادستی همچون اداره کار استان یزد یا وزارت کار اقدام کند اما توقف تولید در یک مجموعه ۳ هزار نفری به دلیل اخراج وی قابل قبول نیست.”

وی در ادامه بیان کرد: “هر جا قانون به سود کارگران است بر اجرای آن اصرار می‌کنند اما هر جا به نفع آنان نیست اعتراضشان را از راه‌های غیرقانونی دنبال می‌کنند.”

فرماندار اردکان در پایان در خصوص شائبه ارتباطات گسترده کارفرما با مسئولان دولتی این شهرستان، اظهار داشت: اگر دولت جایی تخطی کرده باید پاسخگو باشد. قانون به مسئولان دولتی اجازه تخلف نمی‌دهد و هیچ یک از نهادهای دولتی برای جلب نظر کارفرما حق کارگران را ضایع نمی‌کند چرا که امری غیراخلاقی و به دور از وظیفه کاری است.

در همین رابطه یکی از نمایندگان کارگران در مصاحبه با ایلنا اعلام می کند که ۲۰ کارگر معدن چادرملو صبح روز چهارشنبه ۹ بهمن ماه پس از مراجعه به پلیس امنیت شهرستان مبارکه بازداشت شدند.

بنا بر اظهارات وی تعدادی از نمایندگان کارگری در انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) از جمله آقایان «علی همت چراغی»، «مهدی مظفری»، «ناصر شیخی»، «مسلم غنی‌زاده»، «بهرام حسنی‌نژاد» و «احمد‌پور جنائی» در میان بازداشتی ها قرار دارند. چهار نفر دیگر از کارگران با نام‌های «رامین حیدر جان«، »بهزاد طالب‌پور»، «محمود دهقان» و «احمد نصیرپور» نیز امروز در محل کارخانه و در جمع کارگران متحصن بازداشت شده‌اند.

10 بهمن 1392

اعتصاب وارد سومین روز خود می شود و کارگران علی رغم دستگیری های گسترده به اعتصاب ادامه می دهند.

11 بهمن 1392

چهارمین روز اعتصاب: مقاومت کارگران ادامه دارد.

12 بهمن 1392

پنجمین روز اعتصاب: نشانه های عقب نشینی دولت آشکار می شود.

معاون اول رییس جمهور: در دولت تدبیر و امید هیچ کس به خاطر مسائل حقوقی‌اش زندانی نخواهد شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در خصوص رویکرد دولت در مواجه با بازداشت برخی از کارگران از جمله کارگران پلی اکریل، چادرملو، سیمان لوشان… که طی روزهای اخیر به دلیل اعتراض صنفی بازداشت شده‌اند، اظهار داشت: به هر حال واحدهای تولیدی مشکل دارند و ما درصدد هستیم که به سرعت مشکلات آن‌ها را حل کنیم.

وی در پاسخ به سئوال مجدد خبرنگار ایلنا مبنی بر رویکرد دولت نسبت به بازداشت برخی از کارگرانی که به علت اعتراضات صنفی بازداشت شده‌اند، گفت: باید رسیدگی شود؛ من حالا در جریان جزئیات آن نیستم. در دولت تدبیر و امید هیچ کس به خاطر مسائل حقوقی‌اش زندانی نخواهد شد.

13 بهمن 1392

ششمین روز اعتصاب و ادامه بازداشت کارگران: تعداد بازداشتی ها به 28 نفر رسید.

هم‌زمان با بازداشت ۸ کارگر دیگر طی سه روز گذشته و رسیدن شمار کارگران بازداشتی معدن چادرملو به ۲۸ نفر، «محمد صالح جوکار» نماینده یزد در مجلس به ایلنا گفت: برخورد با بحران کارگری معدن چادرملو بدون توجه به مطالبات کارگران معترض غیرقابل قبول است.

وی ادامه داد: مطالبات کارگران معترض باید بررسی شود و پس از آن، یا باید به خواسته‌‌هایشان پاسخ داده شود یا باید آن‌ها را اقناع کرد؛ راه دیگری وجود ندارد.وی تصریح کرد: رضایت کارگران از شرایط کار و انگیزه آن‌ها برای ادامه تولید مهم است و اگر مدیران واحد تولیدی به زور و اجبار متوسل شوند، بازده کاری کارگران به تناسب پایین می‌آید.

این نماینده مجلس نهم در گفت: کار در معادن سخت و طاقت فرساست و کارگران معادن فشار زیادی متحمل می‌شوند، بنابراین باید به خواسته‌های صنفی آن‌ها رسیدگی کرد.

وی در خصوص شائبه ارتباطات گسترده کارفرما با مسئولان دولتی عنوان کرد: مسئولان باید توجه بیشتری به مطالبات کارگران معدن چادرملو داشته باشند تا خدایی نکرده به زد و بند با کارفرما متهم نشوند.

جوکار ادامه داد: کارگر و کارفرما باید در کنار یکدیگر قرار داشته باشند و اگر کارفرما در نقش ارباب و کارگر در نقش رعیت ظاهر شود، کارگران و در ‌‌نهایت تولید به شدت ضربه می‌بینند.

نماینده یزد در مجلس با اشاره به اعتراض کارگران به اخراج «بهرام حسنی‌نژاد»، دبیر انجمن صنفی کارگران اظهار داشت: شرایط قراردادهای کاری کارگران، امنیت شغلی آن‌ها را تضمین نمی‌کند. در برخی موارد دیده شده است که با کارگری قرارداد ۷ روزه بسته‌اند. برخی از کارفرمایان انسان‌های شریفی هستند و با کارگران برخوردی انسانی دارند اما برخی از کارفرمایان بدون توجه به روح قانون با کارگران برخوردهای سخت و تنش آمیز می‌کنند.

14 بهمن 1392

هفتمین روز اعتصاب و تهدید کارگران: قوه قضائیه با اعتراضات کارگری مخل نظم عمومی برخورد می‌کند.

«غلامحسین محسنی اژه‌ای» سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که این دستگاه با افرادی که به اسم اعتراضات صنفی اقدامی برخلاف نظم عمومی و امنیت ملی انجام بدهند برخورد می‌کند.

او درباره رویکرد قوه‌قضائیه در مواجهه با اعتراضات صنفی کارگران و بازداشت ۲۸ کارگر معدن چادرملو و ۳ کارگر کارخانه پلی‌اکریل طی دو هفته گذشته گفت: هیچ تغییر رویه‌ای نسبت به اعتراضات صنفی کارگران صورت نگرفته است اما اگر افرادی به اسم اعتراضات صنفی اقدامی برخلاف نظم عمومی و امنیت ملی انجام بدهند با آن‌ها برخورد می‌شود.

دادستان کل کشور در برابر این مطلب که «گویا بازداشت کارگران در واکنش به اعتراضات صنفی کارگران صورت گرفته است»، خطاب به خبرنگار ایلنا گفت: این چیزی که شما می‌گویید تعبیر شماست. اگر فردی نسبت به مسئله‌ای اعتراض داشته باشد و به خاطر آن تحصن کند اشکالی ندارد. اما اگر بروند جلوی کسی را بگیرند و در نظم عمومی اخلال ایجاد کنند این یک اقدام غیرقانونی است و ما با وی برخورد می‌کنیم.

عصر 14 بهمن 1392

آزادی 27 کارگر زندانی، تعهد مسئولین به آزادی حسنی نژاد و اتمام اعتصاب

عصر روز ۱۴ بهمن ۲۷ نفر از کارگران بازداشتی آزاد شدند اما دبیر انجمن صنفی کارگران بهرام حسنی نژاد که کارگران در اعتراض به اخراج او دست از کار کشیده بودند، همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

«حسین جنائی» رئیس انجمن‌ صنفی کارگران به خبرنگار ایلنا گفت: تمامی کارگران بازداشتی به جز آقای بهرام حسنی‌نژاد (دبیر انجمن صنفی کارگران) در زندان مرکزی اردکان نگهداری می‌شدند اما آقای حسنی‌نژاد به طور جداگانه در زندان یزد نگهداری می‌شود و به کارگران وعده داده شده است که او نیز فردا سه‌شنبه 15 بهمن آزاد خواهد شد.

رئیس نهاد صنفی کارگران پیمانی چادرملو همچنین از از خاتمه اعتصاب و بازگشت به کار ۲ هزار کارگر معدن چادرملو که امروز نیز همچون روزهای گذشته دست از کار کشیده بودند، همزمان با آزادی کارگران و وعده آزادی حسنی نژاد خبر داد.

16 بهمن 1392

آزادی بهرام حسنی نژاد از زندان

«بهرام حسنی‌نژاد»، دبیر انجمن صنفی کارگران پیمانکاری معدن چادرملو و آخرین کارگر بازداشت‌شده شاغل در این معدن عصر با قرار کفالت آزاد شد.

10 اسفند 1392

بررسی حکم اخراج حسنی نژاد در هیأت حل اختلاف اداره کار استان یزد

«بهرام حسنی‌نژاد»، عضو اخراجی انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) در این باره به ایلنا گفت: پس از آنکه هیات تشخیص اداره کار اردکان در تاریخ ۳۰ دی ماه با استناد به «اتهامات واهی» بنده را اخراج کرد، اعتراض خود را نسبت به این رای در هیات حل اختلاف استان یزد طرح کردم.

وی در تشریح علت طرح اعتراضش در هیات حل اختلاف استان یزد، افزود: هیات حل اختلاف در اداره کار اردکان تشکیل نمی‌شود و به همین دلیل، احکام هیات تشخیص اداره کار این شهرستان در هیات حل اختلاف اداره کار استان یزد بررسی می‌شود.

این کارگر اخراجی با بیان اینکه برای حضور در جلسه هیات حل اختلاف وکیل گرفته است، عنوان کرد: هیات تشخیص اداره کار اردکان در حالی به دلیل تحریک کارگران به اعتصاب و بی‌نظمی به اخراج من رای داده که کارفرما در تاریخ ۴ آذر، من را اخراج کرده است و اعتراضات صنفی کارگران از‌‌ همان تاریخ به بعد و در اعتراض به اخراج غیرقانونی من صورت گرفته است.

حسنی‌نژاد تصریح کرد: زمانی که من در معدن چادرملو نبوده‌ام طبعا امکان تحریک کارگران به اعتصاب و بی‌نظمی را هم نداشته‌ام.

15 اسفند 1392

پیروزی قطعی کارگران و برگشت به کار بهرام حسنی نژاد

وکیل «بهرام حسنی‌نژاد»، عضو اخراجی انجمن صنفی کارگران شرکت آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو) از توافق شفاهی با این شرکت پیمانکاری برای بازگشت به کار موکلش خبر داد.

«محمد علی جداری فروغی» در تشریح پرونده آقای حسنی‌نژاد، به ایلنا گفت: جلسه هیات حل اختلاف اداره کار یزد برای بررسی حکم اخراج بهرام حسنی‌نژاد، نماینده اخراجی کارگران معدن چادرملو در تاریخ ۱۳ اسفند ماه برگزار شد و دفاعیات ارائه شده جو مساعدی را در میان اعضای هیات اختلاف ایجاد کرد.

وی ادامه داد: با پیشنهاد بنده مبنی بر تعویق رسیدگی به پرونده شکایت آقای حسنی‌نژاد، وکیل شرکت آسفالت طوس با این پیشنهاد موافقت کرد تا در ‌‌‌نهایت با انجام مذاکرات حقوقی، زمینه بازگشت به کار آقای حسنی‌نژاد فراهم شود.

جداری فروغی در تشریح مذاکراتی که با آقای جعفری، وکیل شرکت آسفالت طوس انجام داده است، گفت: طی این مذاکرات با بازگشت به کار آقای حسنی‌نژاد موافقت شد اما پرونده وی در دادسرای عمومی و انقلاب اردکان همچنان باز است.

وی تصریح کرد: شاکی پرونده تشکیل شده برای آقای حسنی‌نژاد در دادسرای عمومی و انقلاب اردکان کارفرماست و متهم، کارگری که در راه انجام وظیفه از کار اخراج شده و چندین ماه حقوق دریافت نکرده است.

جداری فروغی افزود: آقای حسنی‌نژاد در تاریخ ۱۰ اسفند طی نامه‌ای به «محمدرضا نعمت‌زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت و «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمدصالح جوکار» نماینده یزد در مجلس و کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران خواستار حضور نماینده‌ای تام الاختیار برای بررسی پرونده‌اش و شرکت در جلسه هیات حل اختلاف اداره کار یزد شده بود.

به گفته وی، وزیر صنعت، معدن و تجارت نامه وی را جهت رسیدگی به بازرسی این وزارتخانه ارجاع داده است، هر چند نماینده‌ای از جانب این وزارتخانه در جلسه رسیدگی هیات حل اختلاف اداره کار یزد به شکایت آقای حسنی‌نژاد شرکت نکرد.

وی با اعلام آمادگی برای ادای توضیحات به نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: کارگران معدن چادرملو در سخت‌ترین شرایط مشغول به کارند و طبق قانون، خواستار حقوق حقه‌شان هستند، همچنان که شرکت پیمانکاری آسفالت طوس آقای حسنی‌نژاد را اخراج کرده اما به برخی از مطالبات قانونی کارگران گردن نهاده و پرداختهایی را انجام داده است.وی ادامه داد: اخراج کارگرانی که خواستار مطالبات حقوقیشان هستند، با هیچ یک از موازین انسانی و قانونی مطابقت ندارد.

منبع: ایلنا

پی نوشت:

توضیحاتی راجع به معادن چادرملو برگرفته از سایت شرکت:

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در خرداد ماه 1371 تاسیس شده است و اکتشاف و استخراج و بهره برداری از معادن سنگ آهن چادرملو در نزدیکی اردکان را انجام می دهد. شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در شروع با سرمایه گذاری بانک سپه و شرکت ملی فولاد ایران تأسیس شد. در حال حاضر نیز سهامداران شرکت عبارتند از: شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و سایر سهامداران بخش حقیقی و حقوقی.

طبق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1/2/82 ارزش اسمی سهام از مبلغ 10.000 ریال به 1.000 ریال کاهش و شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت. این تغییرات تحت شماره 17437 مورخ 7/5/82 دراداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید.

درسال 1382 پس از انجام اقدامات لازم در جهت پذیرش سهام شرکت در بورس اوراق بهادار تهران، نهایتاً در تاریخ 12/7/82 بعنوان سیصد و پنجاه و ششمین شرکت پذیرفته شده در بورس در گروه “استخراج کانه های فلزی” با کد (13-10-01) و با نماد (کچاد) در فهـرست نرخهـای سازمـان بورس درج گـردید و مشخصـات آن بـر روی سایـت اینتـرنتـی www.irbourse.com قرار گرفت.


دیدگاه خود را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: