«بنیاد پژوهشی-آموزشی کارگران» (یا به اختصار: بنیاد پاک – PAK) ، بنیادی پژوهشی-آموزشی (غیر حزبی-ایدئولوژیک) است.

فعالیت بنیاد در آغاز محدود به سایتی اینترنتی به منظور ارتقای سطح آگاهی طبقه کارگر و انتشار مطالب آموزشی در همه زمینه‌های مربوط به فعالیت‌های کارگری است. در این راستا، ضبط و مکتوب سازی خاطرات و تجربیات کارگران و انتشار تاریخ شکوهمند طبقه کارگر اولویت بالایی در برنامه‌های این سایت دارد.

در حال حاضر مخاطب اصلی این بنیاد – در همه فعالیت‌ها، مطالب تولیدی، و دیگر مطالب منتشر شده – کارگران فارسی زبان خواهند بود و اولویت کاری خود را بر تولید و گردآوری مطالب سودمند برای آنان قرار خواهد داد.

بنیاد – و به پیروی از آن، سایت بنیاد – به هیچ وجه وارد مجادلات حزبی و ایدئولوژیک نخواهد شد و تمام تلاش خود را در حفظ بی‌طرفی نسبت به تمام گرایش‌ها و احزاب کارگری به کار خواهد گرفت.

در مورد مطالب گردآوری شده – که از منابع دیگری به جز سایت بنیاد برگرفته شده‌اند – احترام به حقوق نویسنده و انتشار دهنده اصلی مطالب از مهمترین اولویت‌های سایت می‌باشد. چنین مطالبی همه با ذکر اسم نویسنده، سایت اینترنتی یا انتشارات اصلی درج خواهد شد، و هر جا که این رویه – به هر دلیلی – قابل اجرا نباشد، از انتشار مطلب پرهیز خواهد کرد. به منظور رعایت اصل حفظ بی‌طرفی سیاسی و ایدئولوژیک نسبت به سازمان‌ها، احزاب، و جریان‌های کارگری، بنیاد خود را در انتشار همه یا بخشی از مطالب اقتباسی، آزاد می بیند.

در حال حاضر، بنیاد – در داخل یا خارج از کشور – نسبت به عضوگیری اقدامی انجام نمی‌دهد، چرا که عضویت افراد مستلزم تدارک رویه‌هایی برای مشارکت اعضا در فعالیت‌های بنیاد است که هنوز در دستور کار قرار نگرفته است.

مخاطبانی که علاقمند به انتشار مطالبشان در سایت بنیاد هستند، می توانند مطالب و مستندات تولیدی یا گردآوری شده خود را با اسم اصلی یا مستعار – از طریق قسمت «تماس با ما» – ارسال کنند که در صورت سازگاری با زمینه‌های پژوهشی-آموزشی و سیاست انتشار مطالب بنیاد، بر روی پایگاه اینترنتی بنیاد منتشر خواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: